Tüm Haber ve Duyurular

Üye Giriş
E-mail :
Şifre :
     
Şifremi Unuttum Üye Ol  

Tüm Haber ve Duyurular

XVI. Metabolik Sendrom Sempozyumu
Değerli Meslektaşlarımız, Metabolik Sendrom Derneği tarafından “16. Metabolik Sendrom Sempozyumu“ 19 - 22 Eylül 2019 tarihleri arasında Bodrum Hilton Türkbükü Hotel’de düzenlenecektir.
Metabolik Sendrom Derneği
Metabolik Sendrom Derneği "Bir adım Ötesi" kampanyası Nobel İlaç'ın koşulsuz desteği ile hayata geçirilmiş bir projedir. Yaklaşık dört ay sürecek olan bu projede hekimlerimiz sağlık ve iyilik için yürüyecek, kampanyamızın sonunda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza "akülü tekerlekli sandalyeler" bağışlanacaktır.
11. Metabolik Sendrom Bodrum' da yapıldı.
11.Metabolik Sendrom Sempozyumu 4-7 Eylül 2014 tarihlerinde Bodrum’da yapıldı. http://www.metsend2014.org/
Soru ve Cevaplarla Metabolik Sendrom
Metabolik sendrom bir kardiyometabolik risk faktörleri demetidir. Bu risk faktörlerinin birlikte aynı kişide bulunması ortak genetik ve çevresel faktörlerin bir sonucudur. Majör kardiyovasküler risk faktörü olarak bilinen hiperkolesterolemi aynı ortak zeminin bir sonucu olmadığından metabolik sendromun bir elemanı da değildir. Öyleyse metabolik sendromu kardiyovasküler riski belirlemek için önerilen bir tanımlama gibi almamak gerekir.
Metabolik Sendrom Yıllığı 2010 Yayınlandı
Metabolik Sendrom Yıllığı 2010 Yayınlandı
Metabolik Sendrom ve Tedavisi
Metabolik sendromun temel bileşenlerini insülin direnci, abdominal obezite, artmış kan basıncı ve lipid bozuklukları oluşturmaktadır...